Dzień patronki w ZS3

Eksperymenty chemiczne, układanie szkieletu z klisz rentgenowskich czy film o Marii Skłodowskiej-Curie, to tylko część atrakcji, które pojawiły się w Dniu Patronki w naszej szkole.

Uczniowie mięli okazję lepiej poznać życie i dokonania bohaterki tego dnia. Temu służyły liczne pokoje tematyczne, w których na uczniów czekały różne zadania takie jak: kurs szybkiego pisania piórem, tworzenie drzewa genealogicznego, wywiady z patronką, czy miasteczko ruchu drogowego (Maria uzyskała bowiem jako jednak z pierwszych kobiet na świecie prawo jazdy).


Nie zabrakło też konkursów: na opowiadanie, wygenerowanie portretu patronki za pomocą AI, a także wykonanie plakatu patronki w stylu mangi. 

Był to pierwszy raz, gdy świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole.

tekst: klasa Ia dziennikarska