Lekcja hiszpańskiego poza murami szkoły

Grupa tzw. „ hiszpańska” klasy 3 Tg wybrała się mimo niesprzyjającej aury

do Warszawy na nietypową lekcję języka hiszpańskiego.

Po przybyciu do stolicy, udaliśmy się ze stacji Śródmieście do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie nasi uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grypy, w których przystąpili do realizacji zadań spisanych w języku hiszpańskim. Między innymi musieli zapytać o liczbę numerków w szatni, zapytać kilku przechodniów i pracowników, co sądzą na temat Pałacu Kultury i Nauki oraz jakie instytucje znajdują się na terenie tego budynku.

Po zrealizowaniu dziesięciu ćwiczeń językowych marszowym krokiem w smugach deszczu ruszyliśmy do baru mlecznego na obiad. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w tego typu lokalu. Po smacznym obiedzie i chwilowym odpoczynku, wybraliśmy się na lekcję muzealną pt. : Różne oblicza Picassa”

Pani przewodnik przybliżyła nam postać hiszpańskiego mistrza malarstwa, grafiki, ceramiki i rzeźby. Opowiedziała nam nie tylko o jego niebywałym talencie, który przejawiał już od najmłodszych lat, ale przytoczyła również wiele anegdot z życia tego wyjątkowego twórcy i kontrowersyjnego człowieka.

Dowiedzieliśmy się też o kilku akcentach polskich w twórczości tego artysty.

Pani przewodnik przygotowała też kilka zadań praktycznych dla naszych uczniów.

¡To był wspaniały deszczowy dzień ze słoneczną Hiszpanią w tle!

¡Ole!