Literatura średniowiecza nie musi być nudna

Literatura średniowieczna prezentuje wiele wzorców osobowych epoki. Utwory, choć napisane trudnym językiem, ukazują wiele ciekawostek o życiu ludzi w czasach dawnych. Poznajemy, kim był asceta, jakie predyspozycje powinien mieć wzorowy rycerz oraz władca.

Dyskutujemy, czy dziś obralibyśmy którąś z dróg proponowanych przez św. Aleksego, Rolanda, króla Marka czy inne postacie literackie. Aby utrwalić wiadomości na temat „Legendy o św. Aleksym” oraz „Pieśni o Rolandzie”, uczniowie klasy 1 a LO przygotowali ciekawe kolaże, ilustracje oraz plakaty.

Prace przedstawiają Aleksego oraz Rolanda uchwyconych w przełomowych dla nich chwilach. Taka forma utrwalania wiedzy pozwala uczniom pochwalić się swoją kreatywnością i na nowo przemyśleć treści omawiane na lekcjach.