Maturzyści na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Gdzie najlepiej poczuć magię Świąt?

Oczywiście, że na Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Taki był cel wycieczki naszych maturzystów z klasy 4b LO, którzy w poniedziałek 11 grudnia pociągiem o godzinie piątej rano wyruszyli wraz z nauczycielkami Eweliną Leśniak oraz Renatą Okońską do Wrocławia w poszukiwaniu świątecznego klimatu… Ale nie tylko, bowiem kolejnym z punktów wycieczki było odnalezienie i wygłaskanie – na szczęście – jak największej liczby krasnoludków. Zwłaszcza tych wróżących bystry umysł i powodzenie finansowe – wszak już za kilka miesięcy matura, a potem studia lub praca zawodowa.

Czas wypełniały nam spacery wrocławskimi plantami, mostami spinającymi liczne wysepki „Wenecji Północy” oraz historycznymi uliczkami, których podwórka – jak mogliśmy się przekonać – kryły prawdziwe kulturowe skarby. Integracyjno-regeneracyjne posiłki w kultowych mlecznych barach oraz nocleg w samym centrum wrocławskiej starówki, tuż przy klimatycznym Ostrowie Tumskim, były dopełnieniem swobodnej atmosfery, w jakiej – zdecydowanie za szybko – upływał nam czas.

Pomimo niesprzyjającej pogody udało się także zrobić świąteczne zakupy, a niektórzy wygospodarowali jeszcze wolne chwile na seans filmowy – Trole wprowadziły radosny nastrój, pomimo nieuchronnie zbliżającej się pory powrotu.