Narodowe Czytanie Kordiana

W dniu 6 wrzesnia 2024r. klasa 3TG brała udział w wydarzeniu organizowanym przez Bibliotekę Powiatową im. Pawła Hulki-Laskowskiego w ramach akcji NARODOWE CZYTANIE. Gościem specjalnym na tym wydarzeniu był aktor grający główną rolę w ekranizacji dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian”, pan Filip Kosior.

Uczniowie słuchali fragmentów dramatu, którym towarzyszyła scenografia opracowana przez nasza nauczycielkę, artystę plastyka, grafika i projektanta panią Agatę Łankowską, oraz oglądali ekranizację utworu. Po spektaklu, w czasie którego odbył się też mini wywiad z p. Filipem Kosiorem, najlepszym polskim lektorem audiobooków, aktorem i współtwórca teatru O-tem-Potem, klasa poszła na lody do Tygielka.

To była udana wycieczka edukacyjna i świetne zakończenie pierwszego tygodnia roku szkolnego.