Sukcesy szkoły – lider powiatu

Posiadamy sześć tarcz Perspektyw – trzy srebrne i trzy brązowe

– przyznanych Technikum w Wiskitkach.

Pomimo tego, że nasze technikum jest szkołą stosunkowo młodą, już sześciokrotnie zostaliśmy wyróżnieni  w prestiżowym rankingu tygodnika „Perspektywy” wśród najlepszych techników Mazowsza i kraju.Szkoła w roku 2022 zajęła 57 miejsce wśród techników na Mazowszu, 418 miejsce w Polsce, co dało nam brązową tarczę. Jednoczesnie zajęliśmy 253 pozycję w Rankingu Maturalnym Techników 2022.
W 2021 rokuzajęliśmy 29 pozycja na Mazowszu i 220 w kraju w rankingu szkół średnich technicznych oraz 139 miejsce w Rankingu Maturalnym Techników. W roku 2020 16 miejsce wśród placówek województwa mazowieckiego oraz 106 pozycja w skali kraju dały nam również srebrną tarczę. W roku 2017 otrzymaliśmy tarczę brązową zajmując 216 miejsce w Polsce i 25 na Mazowszu, a w roku 2018 uplasowaliśmy się na 240 miejscu w skali kraju i 27 na Mazowszu, co dało nam kolejny brąz. Srebrną tarczę po raz pierwszy przyznano naszemu technikum w roku 2014 za 196 pozycję w Polsce i 14 w województwie.

Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, mogącą poszczycić się tyloma wyróżnieniami.

W roku 2017 otrzymaliśmy ponadto wyróżnienie w VI edycji IT Szkoły NASK za rozwijanie kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych plasując się na 9 pozycji w województwie i 59 w skali kraju.

Stypendyści

Posiadamy laureatów prestiżowych stypendów.

Justyna Koczara, Szymon Bujnowski i Michał Młynarczyk to stypendyści Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023.

W roku szkolnym 2020/2021 również mieliśmy troje stypendystów Prezesa Rady MInistrów, którymi są: Przemysław Bodych, Natalia Supeł oraz Jagoda Sielska. 

Ponadto Aleksander Szymański, Szymon Szymański oraz Przemysław Bodych uhonorowani zostali stypendium Urzędu Marszałkowskiego dla uczniów średnich szkół zawodowych.

W roku szkolnym 2019/2020 stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali Damian Karaś i Natalia Supeł, rok wcześniej – Natalia Noceń, Marta Gospodarczyk.

Jesteśmy liderem wśród beneficjentów projektu EFS „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. W roku szkolnym 2018/2019 kolejna grupa naszych uczniów otrzymała stypendia z tego tytułu. Znaleźli się wśród nich: Michał Łyszkowski, Damian Karaś, Karolina Tokarz, Paulina Warda, Patrycja Chudolińska, Dominik Wojtowicz i Natalia Noceń. 

Jest to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. W okresie jego obowiązywania, t.j. od roku 2014 corocznie liczna reprezentacja naszych uczniów otrzymuje wyróżnienia w postaci środków finansowych umożliwiających rozwijanie zdolności i umiejętności, w tym także prowadzenie autorskich projektów naukowych. Najlepsi uczniowie technikum corocznie odbierają stypendia Marszałka Województwa Mazowieckiego pozwalające im realizować własne pasje. 

Praktyki zagraniczne

Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach współpracuje z firmami najwyższej klasy, nie tylko w Polsce, ale też za granicą, dzięki czemu uczniowie otrzymują wiedzę od fachowców, szlifując dodatkowo swoje umiejętności w zakresie języka obcego podczas wyjazdów do Czech, Austrii, Grecji, czy w najbliższej przyszłości na Litwę.

Od roku 2011 uczniowie systematycznie korzystają z możliwości, jakie daje uczestnictwo w unijnych projektach zagranicznych. W latach 2017-2019 szkoła brała udział w projekcie Erasmus+ w ramach którego najpierw hotelarze, a później także uczniowie klas informatycznych mogli odbyć praktyki zawodowe w słonecznej Grecji.

2021 – obecnie – Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształćenia i szkolenia zawodowego – praktyki zawodowe w Grecji na Riwierze Olimpijskiej dla uczniów klas informatycznych i hotelarskich.

2019 – 2020 Erasmus + „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój zawodowy dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach” w ramach akcji Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe

2017 – 2019 Erasmus+ ,,Mobilny obywatel współczesnej Europy – praktyki zawodowe dla uczniów klas hotelarskich w Grecji” w ramach akcji Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe

2015 – 2016 „Ekologia w tradycji hotelarskiej krajów śródziemnomorskich” praktyki w Grecji dla uczniów klas hotelarskich,  realizowanego w ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja  Rozwój   (POWER)

2014 – 2016 „Ekologiczny pensjonat w ekologicznych Alpach” – praktyki zawodowe dla uczniów klas hotelarskich, realizowanego w ramach projektu Erasmus+ Mobilność Edukacyjna.

2014 – 2015 „Z tradycją w przyszłość, czyli turystyka kołem gospodyń wiejskich się toczy – praktyki w Austrii dla uczniów klas hotelarskich” – projekt mobilności w programie Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”

2012 – 2013 Udział w projekcie „Stawiamy na sukces – przedsiębiorczości uczymy się od najlepszych – praktyki zagraniczne dla uczniów klas turystyczno-hotelarskich w Austrii”

2011 – 2012   Projekt „W poszukiwaniu żyrardowskich korzeni – praktyki zawodowe w Czechach dla uczniów klas turystyczno-hotelarskich” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci

Udział w projektach

Szkoła od lat aktywnie uczestniczy w wielu projektach i programach o charakterze edukacyjnym, społeczno-kulturalnym czy prozdrowotnym. Obejmują one specjalistyczne kursy i warsztaty, wycieczki oraz spotkania z ciekawymi osobami. Nasza młodzież chętnie angażuje się także w działania o charakterze dobroczynnym, wśród ktorych na szczególną uwagę zasługują organizowane w szkole kiermasze czy koncerty charytatywne.

W ostatnich latach uczniowie korzystali między innymi z możliwości rowoju swoich umiejętności i zainteresowań w ramach następujących projektów:

Kompetentna edukacja zawodowa w powiecie żyrardowskim” 2021 – 2022 – Projekt ten pozwolił 80 uczniom technikum podnieść swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w kursach baristycznych, florystycznych, barmańskiech oraz informatycznych, a także zaplanować swoją przyszłość zawodową podczas indywidualnych zajęć z doradcą zawodowym.

„Edukacja w Wirtualnej Rzeczywistości”

„Ekologia obojga narodów” 2021 – 2022 – Projekt ten pozwolił 40 uczniom liceum na wyjazd na Litwę i  realizację przyrodniczego projektu badawczego wspólnie z młodzieżą gimnazjum Jędrzeja Śniadeckiego w Solecznikach.

„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

„Liderzy Samorządu Uczniowskiego” 

„EU Code Week”

„Klik na TIK w Wsikitkach”

„Języki obce + matematyka = atrakcyjny zawód”

„Strefa Młodzieży”

„Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”

„Dzień przedsiębiorczości”

„Akademia Młody Aktywny Obywatel”

Sukcesy w konkursach

Atmosfera panująca w naszej szkole sprzyja rozwojowi i sukcesom uczniów nie tylko na polu działań naukowych, ale także w zakresie ich indywidualnych zainteresowań i uzdolnień. Nasza młodzież zdobywa nagrody w konkursach multimedialnych, historycznych, muzycznych czy fotograficznych. 

12.2022 – II miejsce Zuzanny Adamiak w Konkursie Plastycznym „Bajeczna Bombka” pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego
12.2022 – wyróżnienie dla NIkoli Krzekotowskiej w konkursie edukacyjnym dla młodzieży pn. „Bezpieczny konsument – to ja!”  realizowany  przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu w ramach edycji projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”.
 11.2022 II miejsce dla Dominiki Pęczek oraz wyróżnienie dla Weroniki Pęczek w Powiatowym Konkursie Fotograficznym  „Jak z obrazów. Moja Wizja wielkiego dzieła malarskiego”.
 11.2022 Wyróżnienie dla Natalii Kaliszewskiej w Powiatowym Konkursie Piosenki Młodzieżowej Akcent
Nagroda Specjalna dka Wiktora Brzezińskiego za rzeźbę wykonaną na konkurs Żołnierze Wyklęci 2022 organizowany przez Muzeum Mazowsza Zachodniego
 02.2022 – I miejsce dla Oliwii Strzeleckiej, III miejsce dla Emilii Pęśko oraz wyróżnienie dla Julii Kaczmarskiej w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt. „Moje hobby, moja pasja”

01.2022 – Nagroda dla Doroty Pluty oraz Mai Zawadzkiej oraz wyróżnijenia dla Pauliny Jasińskiej, Idy Owczarczyk i Sebastiana Marchewki w Powiatowym Konkursie Piosenki Młodziezowej AKCENT 

03.2021 – Wyróżnienia dla Natalii Więckowskiej i Kacpra Samborskiego oraz Nagdoda Dyrektora Muzeum Mazowsza Zachodniego dla Mai Sielskiej w powiatowym konkursie „Żołnierze Wyklęci 2021”
  12.2020 – wyróżnienie dla Oliwii Strzeleckiej w XVIII Powiatowym Konkursie Piosenki Młodzieżowej „Akcent

10.2020 – III miejsce dla Oliwii Chmieleckiej oraz wyróżnienie dla Klaudii Rutkowskiej w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zwierzęta Wokół Nas

03.2020 – I miejsce dla Karoliny Tokarz za najlepsze opowiadanie oraz I miejsce dla Zuzanny Nogi za najlepszy wiersz w konkursie historycznym „Poznajmy Żołnierzy Wyklętych”, zorganizowanym przez Miasto Żyrardów

12.2019 – wyróżnienia Damiana Karasia, Kacpra Łukasika, Adama Sobczyńskiego, Kacpra  Kubiaka i Jana Sankowskiego w powiatowym konkursie multimedialnym  ,,A mury runą… Stan wojenny we wspomnieniach 

11.2019 – III miejsce dla Klaudii Rutkowskiej w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Dary jesieni”

 11.2019 – I miejsce Zuzanny Sobol i Julity Wojdalskiej oraz III miejsce Zuzanny Gołębiowskiej  podczas  XVII Powiatowego Konkursu Piosenki Młodzieżowej „AKCENT”

10.2019 – I miejsce dla Konrada Jagiełło podczas IX edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Gdzie są kwiaty z tamtych lat?”

 10.2019 – III miejsce dla uczennic klasy 4 TH w ogólnopolskim konkursie fotograficznym ph.  „Jesień w mojej okolicy”

06.2019 – nagroda dla Julity Wojdalskiej i Aleksandry Pastuszki w konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”

06.2019 – III miejsce dla Oliwii Saks i wyróżnienie dla Natalii Supeł w konkursie fotograficznym „Muzealne spotkania z fotografią”

03.2019 – II miejsce dla Olgi Sobczak w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rymem zaczarowany” w kategorii język angielski

02.2019 – wyróżnienie dla Abigaili Kruszyk w organizowanym przez CK w Żyrardowie w Walentynkowym Turnieju Jednego Wiersza o Miłości

12.2017 – I miejsce dla Patrycji Chudolińskiej oraz wyróżnienia dla Natalii Noceń i Magdaleny Znajdek w powiatowym konkursie fotograficznym „Miejsca kultu religijnego w powiecie żyrardowskim”

10.2017 – I miejsce dla Patrycji Chudolińskiej w Powiatowy Konkursie Historycznym pt. „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”

6.2017 – wyróżnienie dla Magdy Kozłowskiej w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Zamki i pałace w kraju nad Wisłą”

 Sukcesy sportowe

W szkole przywiązujemy wielką wagę do aktywności sportowej i jesteśmy dumni z sukcesów sportowych naszych uczniów. Szkoła dysponuje kompleksowym zapleczem sportowym, w skład którego wchodzą: pełnowymiarowa hala z trzema sektorami, z boiskami do piłki ręcznej, piłki nożnej halowej, koszykowej i siatkowej, druga sala, gdzie odbywają się zajęcia z gimnastyki i tenisa stołowego, zespół zewnętrznych boisk z bieżnią tartanową oraz ogólnodostępna dla uczniów siłownia. Pasjonatom sportu zapewniamy doskonałe warunki do jego uprawiania.

  Wyniki naszych uczniów są tego dowodem:

14.03.2023 – I miejsce podczas Międzyszkolnych Igrzysk Powiatu Żyrardowskiego w piłce ręcznej dziewcząt

26. 01.2023 – III miejsce podczas Międzyszkolnych Igrzysk Powiatu Żyrardowskiego w piłce siatkowej

16.01.2023 – III miejsce w Powiatowych Zawodach w tenisie stołowym dziewcząt

20.01.2023r. – II miejsce w Międzypowiatowych Zawodach w piłce koszykowej dziewcząt15.12.2022r. – II miejsce w Powiatowych Zawodach w piłce koszykowej dziewcząt

20.11.2022r. – III miejsce w Licealiada Badminton Dziewcząt w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

11.2022r. – I miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców podczas Międzypowiatowych Zawodów Młodzieży Szkolnej w Badmintona 

11.10.2022r. – I miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Zawodach w Biegach Przełajowych 

4.10.2022r. – III miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Dziewcząt

14.06.2022r. – I miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt w XII Powiatowym Mityngu Lekkoatletycznym Szkół Ponadpodstawowych

25.04.2022r. – II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej halowej dziewcząt

21.04.2022r. – II miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadpodstawowych

23.03.2022r. – II miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

20.01.2022r. – III miejsce dziewcząt w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego w Siatkówce 

13.01.2022 – I miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym 

 6.11.2021r. – II miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Rozgrywkach Badmintona3.11.2021r. – II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w Powiatowych Rozgrywkach Badmintona 

30.10.2021r. – II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Zachodniego w Piłce Siatkowej dziewcząt

10.2021r. – III miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach Szkół Ponadpodtsawowych w biegach przełajowych

09.2020r. – miejsce w I-szej Lidze Mazowsza piłki siatkowej dziewcząt (na 12 drużyn w lidze)

10.06.2021 – I miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt09.10.2020 – II miejsce dziewcząt podczas jednej drugiej finału wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych06.10.2020 – I miejsce dziewcząt w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych
06.02.2020 – III miejsce w Zawodach Powiatowych w piłce ręcznej chłopców17.01.2020 – I miejsce podczas Igrzysk Powiatu Żyrardowskiego w piłce siatkowej dziewcząt12.12.2019 – III miejsce dziewcząt podczas Międzypowiatowych Zawodów w tenisie stołowym w Grodzisku Mazowieckim

2019 – awans do I-szej Ligi Mazowsza w piłce siatkowej dziewcząt

18-20.12.2019 – I miejsce podczas Powiatowych Zawodów w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców

13.12.2019 – II miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt

25.11.2019 – II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt

22.10.2019 – I miejsce chłopców, II i III miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach w indywidualnych biegach przełajowych w Osuchowie9.10.2019 – II miejsce w Międzypowiatowych Zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w Kamionie

3.10.2019 – II miejsce w Powiatowych Zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w Osuchowie w kategorii dziewcząt

06.06.2019 –III miejsce w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

04 czerwca 2019 – II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół w kategorii dziewcząt podczas XI Mityngu Lekkoatletycznego o Puchar Starosty Powiatu Żyrardowskiego i Wójta Gminy Wiskitki

17.03.2019 – I miejsce na Igrzyskach Międzypowiatowych w piłce siatkowej dziewcząt 14.01.2019 – I miejsce w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego w Siatkówce Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych


3.12.2018 – II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej chłopców

13.12.2018 – III miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców, V miejsce w kategorii dziewcząt

09.12.2018 – Statuetka najlepszej środkowej dla Natalii Supeł w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej w Żychlinie

15.11.2018 – I miejsce w Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców

09.10.2018 – III miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej Dziewcząt

20.09.2018 – III miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Osuchowie w kategorii dziewcząt

03.2018 – I miejsce dla Lary Fornal w zawodach Amatorskiej Ligi MMA „VII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

02.2018 – III miejsce w Międzypowiatowych Zawodach w piłce siatkowej dziewcząt

01.2018 – I miejsce w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego w siatkówce dziewcząt szkół ponadpodstawowych

10.2017 – I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej w kategorii dziewcząt

W klasyfikacji generalnej szkół ponadpodstawowych Międzyszkolnych Igrzysk Powiatu Żyrardowskiego  w latach 2019/2020 oraz 2018/2019 zajęliśmy II miejsce, w roku szkolnym 2017/2018 – miejsce III, natomiast rok wcześniej miejsce IV. 

Sukcesy nauczycieli

Kadra pedagogiczna Zespołu Szkół nr 3 to doświadczeni specjaliści, a jednocześnie neuczyciele z powołania, dla których praca z młodzieżą to nie tylko przekazywanie wiedzy i umiejętności. W ich działaniach widać również codzienne zaangażowanie, pasję i wielkie serce. Ten wysiłek już wielokrotnie był dostrzegany i nagradzany. 

2020r. – Renata Okońska – Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego – I miejsce w konkursie “Edukreator na Mazowszu” 

2019r. – Marlena Jasiak-Frydrych – Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

2018r. – Joanna Maciejska – Medal Komisjii Edukacji Narodowej

2018r. – Jacek Chmielewski – Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

2015r. – Joanna Maciejska – Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

2014r. – Lidia Kamińska – Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

2011r. – Małgorzata Nietrzebka – Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Losy absolwentów

Nasi absolwenci studiują na wielu porestiżowych uczelniach, wybierając ciekawe i przyszłościowe kierunki studiów, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami:

Uniwersytet Warszawski – germanistyka; publikowanie współczesne (wydział dziennikarstwa)

Warszawski Uniwersytet Medyczny – położnictwo

Wojskowa Akademia Techniczna – (studia inżynierskie) budownictwo; telekomunikacja i elektronika; informatyka

Politechnika Warszawska – telekominikacja (studia inżynierskie)

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – architektura informacji

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w W-wie – pedagogika resocjalizacyjna

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – informatyka

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych– informatyka

Warszawska Wyższa Szkoła informatyki – informatyka (studia inżynierskie)

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w W-wie – budowa i tuning samochodów (studia inżynierskie); kryminologia i kryminalistyka (studia licencjackie)

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – psychologia

Wyższa Szkoła Zarządzania w W-wie – zarządzanie

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w W-wie – grafika komputerowa

Wyższa Szkoła Bankowa w W-wie – psychologia biznesu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach – informatyka

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie – bezpieczeństwo wewnętrzne

Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie – transport o specjalności budowa i tuning samochodów