Uczniowie ZS3 w łodzkim Orientarium

W dniu 26 marca 2023 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Łodzi. Celem podróży, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1 a, 1 Thr, 1 Tg i 2 Tig, było zwiedzanie Orientarium w łodzkim ZOO oraz miejscowej Manufaktury. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Agnieszka Maciaszczyk, p. Małgorzata Oziębło oraz p. Dariusz Goźliński. 

Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo – Wschodniej. Mieszka tu 35 gatunków zwierząt oraz 180 gatunków ryb. Mieliśmy zatem okazję zobaczyć ciekawe okazy, poznać ich zachowanie i wiosenne zwyczaje, a także miło i efektywnie spędzić czas. Obserwowaliśmy mieszkańców z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. W oceanarium, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, mogliśmy podziwiać przepiękne ryby oraz budzące respekt rekiny, które pływały tuż nad naszymi głowami. To była super lekcja biologii!!!

Po wizycie w ZOO wybraliśmy się do Manufaktury. Zwiedzaliśmy zrewitalizowaną łódzką architekturę pofabryczną oraz miło spędziliśmy wolny czas, integrując się przy wspólnej herbacie i przepysznych pączkach. Pogoda tego dnia sprzyjała spacerom i odpoczynkowi poza murami szkoły.

To był dobry czas na wspólną edukację i integrację!!!