Wawelska Katedra Koronacyjna, najpiękniejsze witraże Stanisława Wyspiańskiego, zapierający dech w piersiach widok z Sokolicy czy wędrówka z przewodnikiem po Tatrach oraz czytanie poezji młodopolskiej na Czarnym Stawem Gąsienicowym. Tak wielkim skrócie wyglądała czterodniowa wycieczka do Krakowa, Zakopanego w Pieniny oraz do Bochni. W wyprawie wzięło udział 21 uczniów. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Podróże z klasą”, uczniowie zapłacili za udział w niej jedynie 120 zł.
Tej wycieczki, długo nie zapomną uczniowie klasy 3b, 4a i 4b liceum. Pierwszy dzień spędziliśmy w Krakowie, gdzie przeszliśmy Drogą Królewską od Wawelu przez kościół Franciszkanów, pawilon Wyspiańskiego do Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Po pysznym obiedzie w urokliwej restauracji uczniowie rozpoczęli grę miejską. Późnym wieczorem dotarliśmy do Zakopanego.
We wtorek ruszyliśmy w Pieniny. Tam udaliśmy się na Sokolicę, z której rozciąga się piękny widok na zakola Dunajca. Tego dnia odwiedziliśmy też Zamek w Niedzicy i tamę na Dunajcu. Po obiedzie obejrzeliśmy najpiękniejszą kaplicę w stylu zakopiańskim i odwiedziliśmy wpisany na listę UNESCO „Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku”. Wieczór spędziliśmy na Krupówkach.
Trzeciego dnia udaliśmy się w Tatry. Przewodnik Jędrek zapoznał nas z historią przewodników tatrzańskich oraz opowiedział wiele ciekawych historii o Tatrach. Po odpoczynku w Schronisku Murowaniec ruszyliśmy nad Czarny Staw Gąsienicowy, gdzie czytaliśmy wiersze Młodej Polski poświęcone górom. Po powrocie obejrzeliśmy film „Niepewność, zakochany Mickiewicz”.
Ostatniego dnia udaliśmy się do Bochni, do jednej z dwu najstarszych kopalni soli w Polsce, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po obiedzie pod ziemią, ruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka odbyła się w dniach 23-26 września br.