Multimedialna wystawa Von Gogh & friends i nagranie programu w Polsacie.

Ta wycieczka nie mogła być nudna. Uczniowie klas dziennikarskich oraz klasy 2b oraz 1tgr pod opieką P. Anny Wrzesień oraz P. Renaty Okońskiej mieli okazję bliżej poznać twórczość impresjonistycznych twórców podczas niezwykłej wycieczki, która połączyła świat sztuki z mediami. Ich przygoda rozpoczęła się od zwiedzania fascynującej wystawy ,,Van Gogh & Friends”, a zakończyła się udziałem w nagraniu w jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce – Polsacie.

Wystawa ,,Van Gogh & Friends” była dla uczniów nie tylko okazją do podziwniania arcydzieł słynnego artysty, ale także do poznania tła historycznego, które wpłynęło na jego twórczość. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się nie tylko obrazom Van Gogha, ale także pracom innych artystów z jego kręgu znajomych. Uczniowie mogli leżeć na wygodnych pufach, jednocześnie wsłuchując się w historie i obserwując pojawiające się dzieła sztuki. Dodatkowo dzięki specjalnym goglom VR, mogli przenieść się do wirtualnego świata przedstawionego na obrazach.

Uczniowie odwiedzili także studio Polsatu, gdzie uczestniczyli jako widownia w nagraniu Studia Ligii mistrzów. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z pracą nad telewizyjnym programem. Byli świadkami pracy zawodowych dziennikarzy i operatorów kamer, poznając kulisy produkcji telewizyjnej.