Figurki naszego ucznia Wiktora Brzezińskiego powędrowały w świat

Podczas obchodzonych w Żyrardowie w miniony weekend Europejskich Dni Dziedzictwa miał okazję zaprezentować się nasz uczeń Wiktor Brzeziński.

Wykonane przez niego drewniane figurki, przedstawiające Filipa de Girarda, zostały wręczone przedstawicielom miast partnerskich: merowi Lourmarin oraz burmistrzowi Trjawny.

Sala w budynku urzędu miasta, z lewej strony na ścianie wisi godło Polski, pod nim stoi roślina doniczkowa. Po prawej stronie biało czerwona flaga. Przed flagą stoi uczeń w białej koszuii czarnych spodniach, obok niego prezydent miasta trzymający tekturowe pudełko, z którego zdązył wyjąć drewniają figurkę. Rzeźbę tę trzyma w rękach stojący po lewej stronie przedstawiciel miasta partnerskiego, patrzą na siebie z uczniem. Wszyscy są uśiechnięci.

Obszerniejszą relację z tego wydarzenia możemy znaleźć pod linkiem: