Pierwsza wystawa rzeźb Wiktora Brzezińskiego

W czwartek 29 czerwca w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi miał miejsce uroczysty finisaż wystawy rzeźb naszego ucznia Wiktora Brzezińskiego.

Wystawa została przygotowana w ramach tegorocznej Nocy Muzeów. Przez półtora miesiąca począwszy od połowy maja w holu głownym muzeum można było podziwiać ponad sto prac naszego młodego artysty.

Zdaniem specjalistów, prace Wiktora – poza walorami artystycznymi – prezentują wysoki poziom spostrzegawczości w kwestii zarówno różnorodności typów psychologicznych, jak też zachodzących we współczesnym świecie procesów socjologicznych.

Każda figurka – jak określa je autor – posiada zindywidualizowane rysy twarzy, szczegóły anatomiczne oraz swoisty image, będące wyznacznikiem przynależności do określonej grupy społecznej, a dzięki temu, że postacie są animowane zgodnie z przygotowanymi przez Wiktora scenariuszami, powstające z ich udziałem filmy prezentują w krzywym zwierciadle obraz naszych najbliższych, znajomych czy sąsiadów.

Gorąco zachęcamy do śledzenia stron autora rzeźb:

🟢 YouTube:Ekipa spod nocnego

 TikTok: https://www.tiktok.com/@ekipazpodnocnego?fbclid=IwAR3aXWZYtJzS-DE27mvKlwHaT8BRmq5t-Mb8KLDaAK35nU7_eke7tJbHZyM