Windows 11 oraz Linux Ubuntu czekają na informatyków!

W pracowni komputerowej K2 dokonano kompleksowej aktualizacji wszystkich laptopów, aby zapewnić uczniom jeszcze lepsze narzędzia do nauki. Teraz każdy z laptopów pracuje na najnowszym systemie operacyjnym – Windows 11. System ten oferuje nowe funkcje, zoptymalizowaną wydajność oraz nowoczesny interfejs użytkownika, co przyczynia się do bardziej efektywnej pracy.

Więcej o Windows 11 można dowiedzieć się oglądając ten film: https://liblink.pl/9mTCW5zZ5q

Dodatkowo, na każdym stanowisku został zainstalowany Linux w aktualnej wersji, którą stosuje się na serwerach, a mianowicie Ubuntu 22.04.2 LTS. Ta wersja systemu Linux, o kryptonimie Jammy Jellyfish, gwarantuje stabilność, bezpieczeństwo i przedłużone wsparcie programistów. Dostępny jest bogaty ekosystem oprogramowania niezwykle przydatnego w środowisku edukacyjnym.

Prezentacja najnowszego Ubuntu w formie filmu tutaj: https://liblink.pl/pivxoPoL2n

Laptopy w pracowni są wyposażone w zaawansowane procesory Intela 10. generacji. Te nowoczesne jednostki zapewniają moc obliczeniową i wydajność, co umożliwia płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie. Dodatkowo, każdy laptop ma 8 gigabajtów pamięci RAM, co pozwala na sprawną obsługę wymagających zadań i płynne przeglądanie zasobów internetowych.

Co więcej, laptopy posiadają dyski SSD ze złączem M2 o pojemności 256 GB. Dyski SSD zapewniają szybkie uruchamianie systemu oraz szybki dostęp do danych, co jest szczególnie ważne w kontekście edukacyjnym, gdzie czas jest cennym zasobem. Dzięki temu uczniowie mogą szybko rozpocząć pracę i bez przeszkód korzystać z różnych aplikacji.

Za sprawą tych nowoczesnych urządzeń, laptopy w pracowni K2 uruchamiają się w zaledwie kilka sekund, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pracy. To istotne, zwłaszcza w przypadku zajęć komputerowych, gdzie każda chwila jest cenna.

Dzięki tak nowoczesnemu sprzętowi, pracownia komputerowa K2 zapewnia uczniom komfortową i efektywną naukę. Optymalne działanie systemów operacyjnych, wydajność procesorów, duża ilość pamięci oraz szybkie dyski SSD tworzą sprzyjające środowisko do eksploracji i twórczej pracy na laptopach.