Szkolny Konkurs Tłumaczeniowy

W ubiegłym tygodniu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego dnia 26 września oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza, który przypada na dzień 30 września, został zorganizowany w naszej szkole konkurs tłumaczeniowy.

Osoby, które zgłosiły się do konkursu, zmierzyły się z nie lada trudnym zadaniem: podjęły się przetłumaczenia wiersza z jednego z trzech możliwych do wyboru języków obcych na język polski.

Uczniowie, którzy zdecydowali się na język niemiecki, zmierzyli się z wierszem austriackiej autorki Ingeborg Bachmann pt. : ” Die gestundete Zeit”, zwolennicy języka hiszpańskiego przełożyli wiersz chilijskiego poety Pablo Nerudy pt.: „Me gusta cuando callas”, zaś ci, którzy wybrali język angielsk jako wyjściowy, stanęli oko w oko z „Sonetem 18” autorstwa jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej – Williama Shakespeare’a.

Jury w składzie:

Anna Budny – język hiszpański, język niemiecki

Marzanna Rędzińska – język niemiecki

Aleksandra Kalata – język angielski

Aleksandra Szkup – język angielski

Małgorzata Nietrzebka – język polski

było pod ogromnym wrażeniem poziomu i wyczucia językowego,

jaki zaprezentowali nasi uczniowie.

Z niemieckojęzycznym dziełem najlepiej poradziły sobie:

Julia Przybysz – kl. 5Tp

Oliwia Szymczak – kl. 5Tp

Jagoda Tomaszewska – kl. 5Tp

Hiszpańskojęzyczny wiersz najlepiej przełożyli:

Magdalena Orłowska – kl. 2Ti

Adam Kulesza – kl. 2 Ti

Szekspirowski klasyk najpłynniej wybrzmiał

spod pióra uczennicy klasy 3B

Gabrieli Rybkowskiej.

Każdy z uczniów biorących udział w konkursie otrzymał

nagrodę książkową przydatną do nauki języków obcych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!