Wycieczka klasy 2 TG do drukarni

We wtorek 19.09.23r. odbyliśmy wycieczkę do drukarni ArsGraf. Uczniowie klasy 2TG zapoznali się tam z technologiami druku tradycyjnego, sitodrukiem, drukowaniem offsetowym, ale również widzieli maszyny introligatorskie, foliarki czy gilotyny.

Ciekawostką było, że mieliśmy okazję zobaczyć również pracujące urządzenie druku typograficznego – czyli maszynę, która drukuje za pomocą metalowych kosteczek (czcionek) składanych w „stempel” odbijający farbę drukarską na kolejnych arkuszach. Można zatem powiedzieć, że to było żywe spotkanie z Gutenbergiem.

Po kilku godzinach spędzonych w drukarni udaliśmy się na drugą cześć wycieczki – intergrację – czyli przyjemność bycia razem. Niestety, deszcz pokrzyżował nam nasze plany grillowania nad zalewem, więc koniec końców spędziliśmy pozostały czas w kawiarni na rozmowach i grach karcianych przy dobrej kawie. To był bardzo miło i konstruktywnie spędzony dzień.