Pociągiem retro do Puszczy Kampinoskiej

Klasa 2 liceum ogólnokształcącego rozpoczęła nowy rok szkolny wycieczką. Uczniowie w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu, odbyli nietypową podróż, bo koleją wąskotorową z Sochaczewa do Tułowic i Wilcze Tułowskie.

Miejscowość Wilcze Tułowskie często nazywana jest bramą do Puszczy Kampinoskiej, naszego pięknego Parku Narodowego. W tej malutkiej miejscowości spacerowaliśmy po puszczy słuchając ciekawostek o faunie i florze całego parku, opowiadanych przez przewodnika.

W miejscowości Tułowice czekało na nas ognisko, przy którym  mogliśmy wspólnie porozmawiać, napić się ciepłej herbaty, upiec kiełbaski i powspominać wakacje.

To był miły wspólny czas ba świeżym powietrzu jak i w składzie retro prowadzonym  lokomotywą spalinową.

Fot. Aleksandra Szkup

Grupa uczniów i opiekunów widoczna tyłem idzie leśną ścieżką wżród wysokich sosen.