Powiatowe Targi Akademickie

W czwartek 13 kwietnia nasi tegoroczni maturzyści wzięli udział w Powiatowych Targach Akademickich zorganizowanych w hali sportowej ZS nr1 w Zyrardowie. Poznali oferty wyższych uczelni o różnorodnych kierunkach kształcenia, a zainteresowami mieli też okazję porozmawiać o możliwości zatrudnienia np. w policji czy służbie więziennej.

Stoiska uczelni z Warszawy, Łodzi, Skierniewic, a nawet Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przyciągały uwagę profesjonalnymi materiałami informacyjnymi oraz ciekawymi gadżetami, w których posiadanie można było wejść poprzez udział w różnorodnych konkursach.

Swoich reprezentantów na targach miał także Powiatowy Urząd Pracy. Urzędujący tam doradcy zawodowi służyli pomocą w kwestii diagnozowania predyspozycji, aby młodzi ludzie byli właściwie przygotowani do podjęcia jak najlepszych decyzji dotyczących własnej przyszłości.