Pożegnanie klas maturalnych

W piątek 26 kwietnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. 61 uczniów dołączyło tego dnia do grona absolwentów Zespołu Szkół nr 3 w Wiskitkach, odbierając świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców, pani Dyrektor Anny Smolarek oraz pani Bożeny Lange reprezentującej Radę Rodziców.  

Cieszymy się, że dziesięcioro absolwentów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, a dziewięcioro uzyskało średnią ocen na poziomie przynajmniej 4,5 również otrzymując upominki książkowe.  Dodatkowymi nagrodami zostali uhonorowani uczniowie, którzy z sukcesami reprezentowali naszą placówkę w rozgrywkach sportowych, a także cztery osoby, które podczas różnych szkolnych wydarzeń wykorzystywały swoje talenty muzyczne – wokalne i instrumentalne.

Pożegnanie maturzystów nie mogłoby się odbyć bez części artystycznej. Przedstawiciele młodszych klas przygotowali występ, na który składały się dobre rady do wykorzystania w dorosłym życiu, energetyczny układ taneczny stanowiący zachęte do korzystania z każdego dnia oraz kilka tekstów poetyckich w formie słownej lub muzycznej.

W krótkich, humorystycznych wierszykach przygotowanych przez p. Renatę Okońską zachowano wspomnienia o tych spośród maturzystów, którzy trwale zapisali się na kartach historii naszej szkoły (a przede wszystkim w pamięci nauczycieli, wychowawców i kolegów) dzięki swoim działaniom na rzecz społeczności szkolnej.

Stworzone przez wychowawców prezentacje zdjęć absolwentów z lat wspólnego pobytu w murach szkoły wyciskały nam wszystkim łzy z oczu. Podobnie jak piosenki Jaromira Nohawicy przygotowane przez naszych zdolnych uczniów pod kierunkiem pana Jacka Chmielewskiego.

Wspólnym zdjęciom i gorącym uściskom nie było końca. Jednak – jak głosi sentencja – do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej, zatem życzymy Wam drodzy absolwenci powodzenia w dorosłym życiu.

A na początek połamiania długopisów na maturze!