Uczniowie ZS3 uczcili Narodowe Święto Hiszpanii

12 października to wielkie święto Hiszpanów, Dìa de la Hispanidad, czyli Narodowe Święto Hiszpanii. Jest to dzień wolny od pracy, a jego główne uroczystości odbywają się w Madrycie.

Święto to zbiega się ze Świętem Sił Zbrojnych, dlatego przemarszowi, któremu przewodzi król Hiszpanii, towarzyszy pokaz akrobacji hiszpańskich sił powietrznych. Samoloty lecące nad defiladą wypuszczają smugi dymu, które w kolorach czerwonym i żółtym tworzą podniebną flagę Hiszpanii.

Data tego święta nie jest przypadkowa, bowiem 12 października 1492 Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, dlatego święto to zwane jest również Dniem Kolumba.

Z tej okazji w naszej szkole uczniowie na lekcjach języka hiszpańskiego przystąpili do testu wiedzy o Hiszpanii. Test składał się z 25 zamkniętych pytań.

Największą wiedzą realioznawczą

oraz z zakresu geografii i historii Hiszpanii

wykazali się:

Zuzanna Płaza kl. 4Thi

Kacper Borucki kl. 4Th

Ksawier Łach kl. 4Thi

Michalina Adamaszek kl. 2b

Justyna Koczara kl. 4b

Magdalena Orłowska kl.2Ti

Magdalena Orłowska kl. 2Ti

Ida Owczarczyk kl. 3b

W nagrodę uczniowie ci otrzymali zakładki do książek

upamiętniające ten ważny dla Hiszpanów dzień.

!Feliz Dìa de la Hispanidad!